2008. augusztus 16., szombat

Melyik hitelkonstrukciót válasszuk?

  1. Amit megkapunk. Olyan független hitelközvetítőt kell választani, aki a bankok ügyfél/hitelügylet-minősítő paramétereivel tisztában van, és így meg tudja mondani, hogy mely bankok azok, amelyeknél „átmegy” az adott hitelkérelem.
  2. Mérjük fel, hogy mekkora törlesztőrészletet tudunk jelenleg vállalni (deviza hiteleknél a tényleges törlesztőrészlet 10-20%-kal alacsonyabb legyen), hajlandóak/képesek leszünk-e az alacsony kezdő törlesztőrészletért cserébe a későbbiekben magasabb törlesztőrészletet fizetni. Illetve a későbbi alacsony törlesztőrészletek reményében hajlandóak/képesek vagyunk-e most magasabb összegű részleteket fizetni.
  3. A következő paraméterek közül válasszuk ki azt, ami a legfontosabb, majd válasszunk 2-3 másikat, amelyet szintén fontosnak tartunk: a teljes futamidő alatt fizetett összes törlesztőrészlet a lehető legalacsonyabb legyen, az első x évben a törlesztőrészlet a lehető legalacsonyabb legyen, a lehető legrövidebb futamidő, az előzetes költségek (értékbecslési díj, közjegyzői díj, folyósítási jutalék, stb.) a lehető legalacsonyabbak legyenek, minél előbb megkapjuk a hitelt, egyszerű/gyors ügyintézés, egyéb egyéni szempontok. Számunkra a legmegfelelőbb hitelkonstrukció az, amely a legfontosabbnak választott szempontból a legkedvezőbb(ek egyike), s az egyéb fontos szempontoknak is a lehető legjobban megfelel.
  4. A fenti prioritások figyelembe vétele mellett és megfelelő szakmai segítséggel gyakran tudunk olyan hitelkonstrukciót választani, ahol a rendszeres tőketörlesztés helyett/mellett valamilyen (pl.: lakástakarék-pénztár, életbiztosítás, befektetési számla) megtakarítási formába halmozva fel a később betörlesztésre kerülő tőkét, a hagyományos hitelekhez képest jelentős összeget/éveket spórolhatunk meg.

Nincsenek megjegyzések: